Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Altani stała się bogiem

wpis w: Religie i kulty | 0

Altani (涼亭) z rodu Orumi przyszła na świat 14 lutego 2016 roku w Hedei w Lusan. Została zgładzona przez Amala Toghona 4 marca 2018 roku w Ałakan-Pedi, po tym, jak Yong Pyok z dynastii Temunranów wydał na nią skazujący wyrok za zdradę państwa. Tak brzmi wersja oficjalna. Z faktami z jej życia nie można polemizować, ale jest też cała masa rozlicznych faktów celowo przemilczanych przez panujących w Kugarii. Warto te fakty przypomnieć.

Altani była wierną poddaną Kubilaja, pierwszego Chana Kugarskiego, bardzo mocno troszcząc się o rozwój Chanatu. Jednakże w wyniku dziwnych zmian w państwie z lata 2016 roku Kubilaj stracił władzę na rzecz swojego syna Yong Pyoka, z którym Altani nie było po drodze. Rządy Yong Pyoka były dla państwa opłakane w skutkach – przez niego wybuchła wojna domowa, którą Yong Pyok niestety wygrał, ale sam przyznał, że do niej doprowadził, w związku z czym abdykował na rzecz swojego kuzyka Kuyuka. Niestety za wywołanie wojny domowej nie poniósł żadnej odpowiedzialności. Ukarana została za to Altani, a w wykonaniu kary brał udział sprawca wojny domowej, który Altani skazał na śmierć. Yong Pyoka na urząd sędziego wyniósł Kuyuk, obecny chan, który stał się nim przez to, że wyznaczył go na tron Yong Pyok. Ci kuzynowie robili więc wszystko, aby zniszczyć Altani, bo byli i są nadal od siebie bardzo zależni. Również walczyli z Altani podczas wojny. Nie ma się co dziwić, że zależało im na zabiciu Altani, co ostatecznie się udało.

Kto jednak zwyciężył? Kuyuk i Yong Pyok? Altani? Nikt z nich. Zwyciężyła przede wszystkim prawda, która wychodzi na światło dzienne i będzie szerzona zarówno w kręgach altanistów, jak również w całym narodzie kugarskim. Zadbają o to wszyscy, dla których Altani była bliska. A dla mnie była. Jestem jej siostrą, która musi zrobić dużo, aby pamięć o Altani przetrwała. Nie będzie to zadanie trudne, gdyż trzeba powiedzieć tutaj także o innych faktach. Altani Orumi sprowadziła do Kugarii wielu dobrych ludzi. W Kugarii działają dzisiaj dzięki niej jej dzieci: Maral, która jest przedstawicielką Mekarigutyrijczyków do Churału Szczepów, a także Kepek, kolejny przedstawiciel do Churału, a ponadto Radca Rolnictwa. Działam w Kugarii także ja – siostra Altani. Jak widać, tylko jedna osoba była w stanie przyprowadzić do Chanatu tylu ludzi! Wzbogaciła więc Chanat, a ten odpłacił się jej pozbawiając ją życia. Ale to tylko wzmocni jej kult i pamięć o niej. Ona nie zgaśnie.

Altani Orumi była również kobietą pożądaną przez mężczyzn. Prowadziła bardzo bujne życie towarzyskie. Ostatecznie miała dwóch mężów: Narina Togorila, który zginął w wojnie domowej, a także Dżebe Arguna, który odszedł z Kugarii z powodu jej uśmiercenia. Altani przekazała mi jednak także dwie ważne wiadomości o pikantnym charakterze. Otóż jeszcze w 2016 roku Altani miała trzech adoratorów: Amala Toghona, Yong Pyoka oraz Kokochu. Prawdopodobnie fakt, że odrzuciła zaloty tych dwóch pierwszych sprawiło, że zaczęli oni pałać do niej tak wielką nienawiścią pomyloną z żądzą zadania jej śmierci. I rzeczywiście: Yong Pyok wydał na Altani wyrok śmierci, a Amal Toghon ten wyrok wykonał. Altani twierdziła, że odkryła skłonności homoseksualne u obu swoich adoratorów, dlatego zdecydowała się nie wchodzić z nimi w żadne bliższe kontakty. Kiedy zaś wybrała na obiekt swoich westchnień Kokochu – i on został zabity przez Yong Pyoka. Jak widać – była bardzo niebezpieczna dla reżimu, gdyż każdy, kto znalazł się po jej stronie, albo zginął albo odszedł z kraju. W końcu ten los spotkał ją samą, a przed śmiercią uznano ją za męczennicę.

Moja siostra założyła także związek wyznaniowy altanistów. W swoim pierwszym tekście na ten temat pisała, że w altaniźmie nie ma bogów. Ja jestem jednak odmiennego zdania. Altani po śmierci stała się bogiem. Będzie w altanizmie czczona i uznawana za patrona każdego, kto będzie do niej kierował swoje modlitwy i rozmyślania. Warto takie modlitwy do niej wnosić. Ona wysłucha i pomoże w potrzebie. Od dziś rozpoczyna się w Kugarii nowy rozdział – rozdział kultu bogini Altani.