Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Kobieta z manią wielkości

Aleksandra, Caryca Brodrii Południowej

Piękny weekend majowy przyniósł nieoczekiwany wzrost napięcia pomiędzy Brodrią Południową a Chanatem Kugarskim, po tym, jak Piotr Konstanty Pawłowicz wystosował w imieniu Carycy Aleksandry ultimatum pod adresem władz Kugarii i jej mieszkańców. Czytamy w nim, że Kugarowie mają poddać się woli i pod opiekę Aleksandry, co ma odbyć się poprzez złożenie hołdu lennego przez chana i wyniesienie carycy na kugarski tron. Z jednym wyjątkiem mowa wywołała oburzenie wśród ludności i władz Chanatu Kugarskiego, którzy odparli żądania uzurpatorki. Konflikt między Brodrią Południową a Chanatem Kugarskim wzbudziła przed kilkunastoma dniami Uhraina, o którą wcześniej spierała się Kugaria z nieistniejącą już Abachazją. Rada Wojenna przy Ordzie Chana Güjüka na początku maja podjęła się przygotowania planów jej zajęcia, co zostało wykorzystane także przez Brodrię Południową, która ogłosiła przyłączenie Uhrainy do siebie, przez co stała się nowym konkurentem w walce o środkową Nordatę. Nic nie zapowiadało jednak tego, że głodna władzy i ziem Aleksandra nagle wyskoczy z żądaniami podporządkowania sobie Chanatu Kugarskiego. Jak donoszą przybysze z innych krajów, jej apetyt jest tak duży, że chce ona wcielić do Brodrii Południowej większą część kontynentu, patrząc na upadłą Abachazję, Parlandię, ale i aktywne: Batawię (którą rzekomo już inkorporowała) oraz właśnie mój kraj. Działania Aleksandry Dostojewskiej nie mają jednak żadnej mocy, gdyż o ile zajęcie ziem niczyich nie stanowi dla nikogo problemu, tak już zagarnięcie terenów kontrolowanych przez inne państwa nie jest takie łatwe i na pewno nie nastąpi w momencie wydania przez Aleksandrę jakiegoś kolejnego propagandowego i napisanego pompatycznie dekretu. Caryca Aleksandra naraża się swymi działaniami wyłącznie na śmieszność i politowanie, jednak mania wielkości i żądza władzy, tytułów, ziem jest w jej przypadku wszystkim doskonale znana. Jej dążenia są jednak w pewnym sensie bialeńsko-brodryjskim snem o tym, by Nordata została zjednoczona i znalazła się pod kuratelą Republiki Bialeńskiej (pod kontrolą której znajduje się sama Brodria Południowa). Prób zjednoczenia kontynentu próbowano już wcześniej metodą integracji przez organizację międzynarodową, jaką była Rada Nordaty. Niestety w nordackich warunkach taki projekt nie miał racji bytu i oczywiście upadł. Teraz więc próbuje się innej metody – metody faktów dokonanych, chcąc przejąć cały kontynent pod szeroką suknię brodryjskiej matki. Śmiem jednak wątpić w powodzenie tych kroków, gdyż Batawia i Kugaria na pewno wybiorą dotychczas obrany kierunek pełnej niepodległości i na układy z Aleksandrą na jej wydumanych zasadach z pewnością nie przystaną. Nawet wtedy, gdyby miało się to skończyć wojną i chaosem na Nordacie.

2 Odpowiedzi

 1. Maciej Kaminski
  Maciej Kaminski

  Małe sprostowanie – Brodria ma całkowitą swobodę w polityce zagranicznej dotyczącej Nordaty. Bialenia nie ma nic wspólnego z opisywanymi działaniami.

  • Hewret Faradobus
   Hewret Faradobus

   Tak czy siak, na Brodrię wszyscy patrzą przez pryzmat Bialenii. Tutaj na [s]usta[/s] klawiaturę ciśnie mi się jedno: „A nie mówiłem?”.