Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Słów kilka o mikronacjach

Chanat Kugarski jest państwem wirtualnym (mikronacją). Państwem wirtualnym nazywamy społeczność Internautów, którzy tworzą swoje własne państwo w sieci i prowadzą symulację jego funkcjonowania. Można to nazwać również grą, jednak gra taka nie posiada z góry ułożonego scenariusza, gdyż każdy Internauta, teraz nazywany mikronautą, tworzy swoją historię w państwie wirtualnym oraz je samo według własnych aspiracji, upodobań i zainteresowań. Można więc powiedzieć, że mikronacja nie ma końca i może zmieniać się tak, jak życzą sobie tego mikronauci ją tworzący.

Jednak na czym właściwie polega życie w państwie wirtualnym? Podstawową sprawą jest komunikowanie się, czyli prowadzenie dyskusji na forum, na dowolne tematy, zarówno te związane z państwem wirtualnym, jak też takie zupełnie niezwiązane z mikronacjami (klasyczny off topic). Mikronauci bardzo dużą wagę przywiązują do rozmów i możliwości lepszego poznawania się. Dzięki temu można nawiązać nowe znajomości i spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach. Zdarzyć się też może, że wirtualne znajomości przerodzą się w takie już zupełnie realne. Kolejną nie mniej ważną sprawą jest tworzenie, udzielanie się w budowę państwa, podnoszenie jego znaczenia w Mikroświecie, realizowanie różnych inicjatyw, przedsięwzięć, projektów. Polega to na udzielaniu się w życiu państwa wirtualnego w dowolny sposób według swojego pomysłu – można zostać politykiem jak i biznesmenem. Można wydawać gazetę, pisać kronikę, zostać żołnierzem, malarzem czy rzemieślnikiem. Możliwości są nieskończone i wystarczy spojrzeć na to, co robią inni by zrozumieć na czym polega cała zabawa. Jest to bowiem zabawa – by taką była należy tu robić to, na co masz ochotę – bez skrępowania czy wstydu. W Chanacie Kugarskim jedną z najwyższych wartości jest wolność i nietykalność osobista. Kugarowie szanują się nawzajem dbając o to, by każdy był zadowolony ze swojej obecności w Chanacie.

Gdy już pokrótce wiesz na czym polega mikronacyjna zabawa możesz spróbować dołączyć do naszej społeczności. Po prawej stronie masz informację objaśniającą co należy zrobić, aby zarejestrować się w naszym systemie i rozpocząć swoją przygodę. Przygodę w kraju, jakiego nigdzie indziej nie znajdziesz. Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś!